Work and Travel Ücretleri

Work and Travel ücretleri ne kadar? Work and Travel için bir çalışma ve seyahat programı denilebilir. Bu programa katılmak için öğrenci olmanız gerekmektedir. Öğrenciler için ücretler, okudukları bölümün türüne göre değişebilir. Bu durumda öğrencilere ilk kez sunulacak program türü “tam zamanlı” yani şirket programının asıl türüdür. Konaklama düzenlemesi, vize düzenlemesi, sağlık sigortası, uçak seyahati düzenlemesi Grand International üzerinden yapılır.

Daha önceki yıllarda programa katılan öğrencilerin başvurabilecekleri bir diğer program ise şirketlerin ve yurtların öğrencilerin sorumluluğunda olduğu bir program olan “Self Placemet”, bu program için gerekli yasal tüm prosedürler, DS 2019 belgelerinin temini ve Vize düzenlemesi Grand International üzerinden tamamlanır.

Work and travel yapmak isteyen bir kişi için 2023 senesi fiyatları geçen seneye oranla fazla değişmemiştir. Work and travel ücretleri 3.000 ila 3.250 Euro’dur. Bu açılış ücretidir. Zaman daraldıkça ve kontenjan azaldıkça fiyatlar da artış olacaktır. Ayrıca erkenden kayıt olanlara indirim yapılmaktadır. Gurup olarak gidenler içinde gurup indirimi yapılır. Ayrıca dilinizin seviyesi çok iyiyse dil seviyesi indirimini de alırsınız. Vizeler için en az 160 dolar ödeme yapılır. Bu da grand sayesinde ödenecektir. Sevis adında bir ücreti de Amerika Birleşik Devlerine ödemeniz gerekmektedir. Bu da grand tarafından 35 dolar olarak ödenir. Uçak biletini kendiniz alırsınız. Ortalama 600 dolarlık bir gidiş dönüş masrafınız olacaktır. Ayrıca orada harcayacağınız bir miktar paranızın olması gerekmektedir. Bu da en az 1000 dolar olmalıdır ki orada kendinizi idame ettirebilesiniz.

Work and Travel Nedir?

Work and travel 2023 senesinde başvurularını Temmuz ayında almaya başlamıştır. 2023 senesinin ekim ayına kadar başvuru da bulunabilirsiniz. Bu program bir hem gezme hem de çalışma programıdır. Hem okuyup hem gezip hem de çalışmak istiyorsanız tam size göre bir programdır.

Gerekli katılım şartlarını sağlayan öğrenciler, program danışmanınızla yüz yüze veya online olarak görüşerek programa başvurmak için gerekli adımlar hakkında daha fazla bilgi alabilirler. Grand International ismiyle dijitalleşen Online Öğrenci Kayıt ve İşlem Merkezi ile Türkiye’nin her yerinden programa başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca geriye kalan tüm işlemleri çevrimiçi olarak takip edebilirsiniz.

Yorum yapın