Okul Servis Ücretleri Ne Kadar?

Okul servis ücretleri ne kadar? Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin okullara gitmek için çocukların kullandığı en güvenli yol okul servisleridir. Otobüs, metrobüs, tren, taksi bunlar hem uzak yerde indiren hem de çocukların vaktinden çalmasından dolayı tercih edilmezler. Her okulun servisi genel de bulunur. Eğer bulunmazsa servis şirketleri sizin çocuğunuzu okulundan alır ve güvenlikli bir şekilde evinize bırakır.

Okula gitmek için servisi kullanmayan öğrenciler genelde otobüs beklerler ya da aileleri onları okuldan alana kadar okulda beklerler. Servis ücreti her gün toplu taşıma aracına binen bir öğrencinin harcadığı para kadar para almaz sizden. Genelde servisler bu yüzden daha cazip olur. Hem eve kadar zamanında ulaşım sabahları da otobüse binme problemi yok hem de daha uygun fiyata bir koltukta oturma garantisi sunar. Servisler bu yönden çok kıymetlidir. Öğrencileri ve aileleri bu tarz problemleri yaşamaktan kurtarır.

İstanbul Okul Servis Ücretleri

Okul servis ücretleri her şehirde farklılık göstermektedir. Örneğin İstanbul okul servis ücretleri mesafesine göre değişiklik ve farklı tarife seçenekleri sunar. İstanbul’un trafik problemi olduğundan dolayı herkes servisi tercih etmektedir. Örnek verecek olursak en uzak 1 km yol gidilecekse servis ile bunun 2022 ücreti 600 liradır. 1 ila 3 km arası yol gidilecekse 725 liradır. 3 ila 5 km arası yol gidilecekse 750 liradır. Bu şekilde gidilecek yol miktarına göre azalıp artmaktadır.

İzmir Okul Servis Ücretleri

İzmir okul servis ücretleri ise genelde çok seçenekli olmaz ve okullar da her zaman bulunur. İzmir’de ki servisler ise 1 km yol için 400 tl ücret isterler. 3 km yol için 550 tl yol ücreti isterler. Daha uzak mesafe ise daha fazla bir ücret talebi olur.

Ankara Okul Servis Ücretleri

Ankara okul servis ücretleri daha pahalıdır çünkü Ankara memur kenti olduğu için genelde bu gibi hizmetlerin bedeli fazlaca miktarlar ile ödenir. En pahalı yerin Ankara olmasının bir diğer sebebi de Ankara da ilçeler arası mesafenin yukarıda ki illerin ilçelerine göre çok daha fazla olmasıdır. Ankara da 0-3 kilometre yolun bedeli 5 bin TL den başlamaktadır.

Yorum yapın